Boogie Brain w Środku Miasta?

Z dnia na dzień festiwalowa moc rozprzestrzenia się i obejmuje coraz większą część Szczecina. A od poniedziałku, 4-go sierpnia, Boogie Brain w pełni pochłonie cały "Środek Miasta". Redakcja chórem potwierdza, że to wielka radość móc uczestniczyć w rozpropagowaniu tej najwyższych lotów imprezy wśród Szczecinian, tym bardziej, że tylu artystów w takim czasie i w takim miejscu nasze miasto jeszcze nie gościło. Dla wszystkich kochających tylko dobre brzmienia, ale również dla tych, którzy chcą zapoznać się z festiwalową muzyką, "Środek Miasta" przygotowuje codzienną porcję informacji, nowoczesnych dźwięków i całą masę nagród związanych z festiwalem "Boogie Brain". Audycja "Środek Miasta" nadawana jest od poniedziałku do piątku od godz. 17 do godz. 19. Więcej informacji na stronie www.srodekmiasta.pl.

Fotis Sound na placu boju

W miniony weekend poczyniliśmy kolejny milowy krok w kierunku festiwalu. Miejsce akcji wizytował nie kto inny a sam Mirek Michalak – głównodowodzący inżynier dźwięku z Fotis Sound. Wizja lokalna wypadła pomyślnie. A teraz czas na dowcip branżowy. Firmy nagłośnieniowe w Polsce dzielą się na dwie kategorie: Fotis i pozostałe. Co jest wyróżnikiem? Ano to, że jak Fotis'owi brakuje jakiegoś sprzętu do realizacji imprezy to go po prostu kupuje, a inne firmy pożyczają. A jak staropolskie przysłowie mówi: dobry zwyczaj, nie pożyczaj.

Menu ze smakiem

Zgodnie z ideą festiwalu dyktat kultury masowej trzeba przerwać. Nie tylko w muzyce, ale i w jedzeniu. Dość fast foodów, konserwantów, barwników, polepszaczy i innych niesmacznych zjawisk. Na szczęście podczas festiwalu do skonsumowania będą wyłącznie pozycje specjalnie przygotowane, z vege klimatem lub jak kto woli – jarskie zupełnie. Wysmakowane menu w rozsądnych cenach przygotuje Fundacja Amar – Pożywienie dla Zdrowia, wydawca ekomagazynu "Zielony Rynek". To organizacja stawiająca sobie za cel działania na rzecz ekologii i zdrowia w wersji codziennej. Bo zdrowie i ekologia wywodzą się z działań codziennych, podstawowych, najprostszych. A przecież właśnie w prostocie tkwi natura geniuszu.

Według filozofii Fundacji jedzenie to też sztuka, bo z artyzmem można i gotować, i jeść. Dlatego apetyczne jedzenie przygotowane przez Amar je się ze smakiem i wszystko jest, jak być powinno. Niby tak samo a jednak inaczej, lepiej. Smacznie, zdrowo, kolorowo... w plenerze i artystycznym klimacie. Po prostu tak, jak trzeba, i nagle okazuje się, że w podniebnych rejonach kontemplacji muzyki bytują także rozkosze podniebienia.

Skosztuj więc prawdziwego jedzenia i nasyć się smakiem! Ze smakiem!

Boogie Edi na podium

Maciej Eiding, znany jako Edi, oficjalny kurier festiwalowy, zajął trzecie miejsce podczas Polish Cycle Messenger's Cup Poznań 2008 w Alleycat'cie Półwiejska (kategoria: nocny wyścig rowerowy po mieście dla kurierów spoza Poznania). Edi - nasz bohater Dumne oblicze triumfatora doskonale jest znane funkcjonariuszom szczecińskiej drogówki pozdrawiających Edi'ego co dnia czułym uśmiechem. Festiwalowy kurier nieobcy jest również funkcjonariuszom straży miejskiej ochoczo wspomagającym jego propagandowe wysiłki – głównie plakatowanie.

Zawodowców informujemy, że Edi porusza się na rowerze składaku. Rama Unibike Mision, przerzutki Shimano Deore LX, piasty Novatec (tylna) i Deore (przednia), hamulce Shimano Deore LX (tył) i Deore (przód), korba No Name. Jednak to co decyduje o swoistym stylu jazdy Edi'ego to przyklejone na taśmę klejącą błotniki i lampki. Co bardziej wtajemniczeni twierdzą, że taśma spełnia znacznie większą rolę w funkcjonowaniu roweru Edi'ego, sugerując że bez niej rower rozpadłby się na kawałki. My jednak nic o tym nie wiemy i po prostu uważamy, że Edi jest debeściak. I wierzymy, że w przyszłym roku, sprawniejszy technicznie i fizycznie Edi bez problemu sięgnie po najwyższe laury.

Pięćset płyt dla najszybszych

Boogie Brain Vol.1: Boogieshapes Ruszyła sprzedaż biletów na festiwal Boogie Brain. Karnet dwudniowy w przedsprzedaży kosztuje tylko 50 PLN, natomiast bilety na pojedyncze dni 30 PLN. Jednak bez względu na to, jaki bilet kupicie, jeśli tylko będziecie w pierwszej pięćsetce szczęśliwych posiadaczy, dodatkowo otrzymacie płytę "Boogiebrain Vol.1: Boogieshapes" całkowicie za darmo. Bez zbędnej skromności, taką ofertę trudno przebić. Ponad szesnaście godzin muzyki w wykonaniu najlepszych djów i live actów wyznaczających współczesne trendy światowej muzyki elektronicznej w Teatrze Letnim oraz całe popołudnie i wieczór dla odwiedzających w sobotę Jasne Błonia - to oferta dzięki której Szczecin odważnie wkracza na festiwalową mapę Polski. Różnorodny gatunkowo line-up został przygotowany z myślą o wszystkich, którym nowoczesne, inteligentne elektroniczne brzmienia nie są obce.

Tylko 50 złotych kosztuje karnet uprawniający do udziału w obydwu imprezach odbywających się w Teatrze Letnim (piątek i sobota - od 20:00 do 04:00). Ceny biletów na pojedyncze dni ustalono na 30 złotych. Bilety można zakupić na różne sposoby: korzystając z formularza zamówienia na stronie festiwalu, poprzez sieć Ticketpro, która umożliwia zakup on-line i w kilkuset punktach sprzedaży na terenie całego kraju, w biurze festiwalowym mieszczącym się w Szczecinie, na Pasażu Bogusława nr 48, lub bezpośrednio przed festiwalem. Jednak bilety sprzedawane w dniu imprezy kosztują nieco więcej: 70 złotych za karnet i 40 złotych za bilet jednodniowy.

Bez względu jednak na to, w jaki sposób został zakupiony bilet, o ile jest on jednym z pięciuset (500) pierwszych sprzedanych biletów, jego posiadacz otrzyma kompilację "Boogie Brain Vol. 1: Boogieshapes", która jest oficjalnym festiwalowym krążkiem, kolekcjonersko bezcennym.

Płytę będzie można odebrać w biurze festiwalowym (od 28-go lipca, wystarczy pokazać bilet) lub przy wymianie biletu na opaskę w kasach festiwalowych.

Boogie Brain Vol.1: Boogieshapes Płyta to wspólne wydawnictwo Boogie Brain i szczecińskiego net-labela Handy-Tec, założonego w zeszłym roku z inicjatywy Skorutec. Trzon projektu Handy-Tec to polscy producenci grający w szeroko pojętym gatunku tech-house. Na płycie znalazły się kawałki artystów znanych z poprzedniego cd wydawnictwa Handy-Tec - kompilacji „Shapes” - min. Offpop (Typical Rec. / Traum Rec.), wspólny projekt Jerson & Michael Modoolar – The Saturday Smokers (Novaforma / Imax), Playground Group (Thirtyonetwenty Rec.), Legz ( Twistedlegz ), Skorutec (Handy-Tec / Novaforma), duetu Flexibility oraz kawałki nowych postaci w szeregach Handy-Tec min. Matthew Ross’a (Twistedlegz), znanego ze współpracy z Dubai Quartet – Remeeq’a (Novaforma), Tyu. Do odsłuchania również bonus track by Dj Twister. Kompilacja "BoogieShapes" to letni, deep-housowy twór w/w artystów, których będzie można również posłuchać podczas festivalu Boogie Brain, min. Jerry, Offpop, Dj Twister...

Boogie Brain Vol.1: Boogieshapes Tracklist:
01. Matthew Ross - 9th floor II
02. Remeeq - Digital Painter
03. OffPop - Goodbye mr Prond
04. Jerson - Time
05. Flexibility - Cotangens
06. The Saturday Smokers - Marriet
07. Playground Group - Chickenretro
08. Legz - 5am
09. Matthew Ross - Abandon Mind
10. Skorutec - Musictherapy
11. Tyu - 3sisters
12. Legz - Smoke
13. Dj Twister - Gimme Dat Stuff ( posłuchaj na festiwalowym MySpace)

2008 music production by handy-tec
2008 production by boogiebrain
2008 production by showbiz monstaz

123»